Eesti ettevõtted ei vajagi välismaal bürood

Arco Vara juhatuse esimehe Lembit Tampere sõnul on Eestis on väga vähe ettevõtteid, kes vajavad välismaal büroopinda. 

"Majanduse habras seis on loonud olukorra, kus ei tegeleta piiriülese laienemisega ning kindlustatakse ennast olemasolevates tegevuskohtades. Büroopinna vajadus ja laienemine käivad ikka käsikäes," rääkis Tampere.

"Riikidest tähtsaimad on  Läti ja Leedu. Nagu Hillar Teder Äripäeva konverentsil märkis, saab minna ikka sinna, kus elatustase kodusest madalam – endast jõukamates riikides on väga keeruline jalga ukse vahele saada. Eesti ettevõte laieneb ennekõike Ida-Euroopas," lisas ta.

Kontorihotell on Tampere sõnul lahendus ainult ajutisele tööpinnavajadusele, see on liiga kallis püsiva töökoha rajamiseks, sest baashind on ikkagi kõrgem tavakontorist või lihtsalt korteri üürimisest. Arco Vara tegutses näiteks Bulgaarias Sofias esimesed kolm aastat üürikorterites, enne kui enda ehitatud maja valmis sai.

"Eksportöörid loovad sihtriikidesse oma müügiosakondi ning nemad on ka sagedasemad pinna vajajad. Eestis on tubli ehitusmaterjali-, mööbli- ning toiduainetööstus. Mõne aasta tagustest kinnisvaravaldkonna suurtest laienejatest pole praeguseks peale Arco Vara ja mõne tublima väga palju alles jäänud," nentis Tampere.

Osale arutelus

  • Mariliis Pinn

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

EVOPIPES otsib MÜÜGIINSENERI

SIA EVOPIPES

01. mai 2018

Endover otsib eriosade ehitustööde projektijuhti

Endover KVB OÜ

30. aprill 2018

Ehituse erilehed