Napal: pöörame pilgu Eestist välja

Tänavu konkurentsivõimelisimaks ehitusettevõtteks tunnistatud Napal AS juhatuse esimees Toomas Laanpere märkis, et ettevõte plaanib tegevushaaret Eestist väljapoole laiendada.

"Veidi oleme juba tegutsenud Lätis ja Leedus, aktiivsed läbirääkimised käivad ka kaugemate sihtkohtadega. Erilist huvi tuntakse just meie termaalõli ja aurukatlamajade vastu," rääkis Laanpere.

Napali müügitulu oli mullu ligi 6 miljonit eurot (kasv ülemöödunud aastaga võrreldes 144%). Puhaskasumit teenis ettevõte 404 000 eurot, kasv oli 632%.

Laanpere sõnul käib praegu aktiivne koostootmisjaamade rajamine. "Samuti vajavad meie õnneks Paldiski, Muuga ja Sillamäe terminalid uusi katlamaju, kuna idast tulevate naftatoodete vahelaadimisel tuleb naftasaadusi soojendada. Kusjuures terminalid ei kasuta oma katlamajades enam auru, vaid termaalõli, mis on ökonoomsem," selgitas ta.

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus, Kaubandus- ja Tööstuskoda ning Tööandjate Keskliit tunnistas tänavu konkurentsivõimelisimaks ettevõtteks ehituse vallas AS Napali, mis tegeleb soojusseadmete paigaldamise ning viimasel ajal üha enam ka katlamajade ja koostootmisjaamade ehitamise peatöövõtuga.

AS Napal on 1993. aastal asutatud Eesti kapitalil põhinev ettevõte, mis on rajanud katlamaju näiteks Fortum Termestile, Dalkiale, Eesti Energiale.

Konkurentsivõimelisuselt järgnesid Napalile teisele kohale jäänud ehitusfirma Rand & Tuulverg AS ning kolmandaks jäänud Kaamos Ehitus OÜ.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed