Energiaagentuur: lasteaedade siseõhk vajab parandamist

Tartu Regiooni Energiaagentuuri analüüsist selgus, et mitmetel lasteaedadel on probleeme CO2 sisaldusega ning esmajärgus peaks tegelema lasteaedades siseõhu parandamisega.

Järgnevate lasteaia hoonete renoveerimise juures tuleb soojatagastusega ventilatsioonile pöörata senisest suuremat tähelepanu alates süsteemi projekteerimise ülesande püstitamisest.

Samuti ilmnes, et soojusenergiat säästvad hooned kulutavad automaatsüsteemide tõttu enamasti rohkem elektrienergiat, kuid kokkuvõttes on sellise hoone energiatarbimine väiksem, kui renoveerimata hoonel.

Tartu linna hoonete energiatarbimise ja sisekliima uuringu eesmärgiks oli fikseerida Tartu linnale kuuluva kinnisvara seisukord energiakasutuse ja -tõhususe ning sisekliima kvaliteedi seisukohast. Uuringu lõppeesmärgiks on üle vaadata kõik linnale kuuluvad hooned ja anda soovitused edaspidiseks tegevuseks. Esimeses etapis analüüsiti tarbimisandmete põhjal Tartu linnas asuvate lasteaedade, koolide, raamatukogude, sotsiaal-, ja spordihoonete energiakasutust tarbimisandmete järgi.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

september 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed