Sillamäel keevitatakse võlgnike veetorud kinni

Äripäeva kinnisvarahaldajate topi esinumber MEKE Sillamäe AS on asutud kommunaalvõlglaste korterite sooja veega varustamist piirama, et peatada võlgnevuste suurenemine ja kaitsta teisi majaelanikke kogu maja soojusvarustuse katkestamise eest.

MEKE Sillamäe tegevjuhi Galina Burkova sõnul katkestatakse sooja veega varustamine neil, kellele ei ole teised meetmed mõjunud, kes on juba kohtusse kaevatud ja kelle puhul on järgmiseks sammuks korteri sundmüük, vahendab Põhjarannik.

Möödunud küttehooaja eel ähvardas soojusenergiaga varustamise katkestamine 113 elumaja, mille võlgnevus soojusjaamale moodustas kokku peaaegu 4 miljonit krooni. Võlgu olid kaks kolmandikku linna majadest, mille elanikud ei olnud moodustanud korteriühistuid, usaldades maja valitsemise linna kommunaalettevõttele MEKE Sillamäe, mis on vahendajaks inimestele osutatavate kommunaalteenuste, sealhulgas soojuse eest maksmisel.

Majade külmajätmist aitas vältida linnavõimude otsus kanda ASile MEKE Sillamäe üle peaaegu pool kogunenud küttevõlast, et ettevõte saaks soojusjaamale võlga tasuma hakata.

Käesoleva aasta 1. septembri seisuga ollakse soojusjaamale võlgu 42 000 eurot (möödunud aasta samal ajal oli see 236 000 eurot) ning Burkova sõnul rakendatakse töös võlgnikega varasemast karmimaid abinõusid ja jutt on konkreetse mittemaksja mõjutamisest. Aasta algusest arvates on inkassofirmadele üle antud 200 võlanõuet, 70 juhtumit on üle antud kohtutäituritele ja suur hulk kohtusse. Nüüd on asi jõudnud selleni, et on hakatud soojaveetorusid kinni keevitama - seda on juba tehtud kaheksas korteris. Burkova märkis, et niisugune abinõu võetakse appi pärast majaelanikega arutamist ning majanõukogu või majavanemaga kooskõlastamist. 

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

september 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed