Kohus võtab Kakumäe Jahisadama planeeringu ette

Tallinna Halduskohus hakkab 26. septembril arutama MTÜ Kakumäe Selts ning Kakumäe elanike kaebust linnavolikogu otsuse tühistamiseks, millega osaliselt kehtestati Kakumäe jahisadama ja lähiümbruse detailplaneering.

Tallinna linn kehtestas detailplaneeringu mullu sügisel. Detailplaneeringu menetlust iseloomustas terav vastuseis kohalike elanike ja teiselt poolt linna ning arendaja poolt.

MTÜ Kakumäe Selts esitas möödunud aasta oktoobris Tallinna Halduskohtule kaebuse detailplaneeringu tühistamiseks. Kaebusega ühinesid ka mitmed Kakumäe elanikud. Kakumäelasi esindab vandeadvokaat Maria Mägi, kelle sõnutsi detailplaneeringuga kavandatu on selgelt arendajakeskne ning jätab arvestamata väljakujunenud elukeskkonna ja selle elanike huvid.

Kakumäe Jahisadama arendajaks on OÜ Kakumäe Jahisadam ning arenduse eestvedajateks Jaan Pillesaar, Sander Kaus ja Sven Maanurm. Arendusplaani kohaselt on „sadamahoone“ suuruseks 23500 m2 (+732 parkimiskohta) ning selle kõrval lisaks 13850 m2 elamispinda kortermajades (+161 parkimiskohta).

Tallinna Ringkonnakohus peatas oma 15.02.2011 määrusega detailplaneeringu kehtivuse, s.t vaidluse ajal ei tohi ehitust alustada. Kohus on leidnud, et kaebus ei ole perspektiivitu ning linn ei ole põhjendanud, miks taotletud eesmärki (ala korrastamine ja linna avamine merele) ei ole võimalik saavutada väikemate ehitusmahtude juures ning nentinud, et planeeritavad ehitusmahud ületavad asumi vajadusi ja pingestavad ülemäära liiklust.

 

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

oktoober 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed