Tartu kunstimuuseumi hoone arhitektuurikonkurss vaidlustati

Augustis kuulutati välja Tartu kunstimuuseumi ja Tartu linnaraamatukogu ühishoone arhitektuurikonkursi võitjad, ent tänaseks planeeritud võitjate autasustamine jääb ära, kuna riigihankena läbiviidud konkursi tulemused vaidlustati.

"Kuna see vaie on juriidiline dokument, siis praegu meie õigusteenistus tegeleb selle läbitöötamisega. Reedel me saime vaidlustamisest teada ja seetõttu ei ole loomulikult kolmapäeval mõistlik pidu pidada, kuna sisuline arutelu on täielikult toimumata," rääkis abilinnapea Tiia Teppan ERR raadiouudistele.

Teppani sõnul esitas vaide üks advokaadibüroo ja vaidlustati tööde kvalifitseerumine konkursitingimustele vastavaks. Probleemiks oli hoone liigne kõrgus ja maht, mis ei vastanud muinsuskaitsetingimustele ega detailplaneeringule.

Siiski jäi praegu vastuseta mitu küsimust: miks kuulutati võitjateks tingimustele mittevastavad projektid, kas riigihange on ideekonkursi jaoks parim variant ja kas Tartu linn on praegustes oludes üldse uuest hoonest huvitatud. Neile küsimustele lubati vastata kunagi tulevikus.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Q-HAUS BALTIC OÜ otsib PROJEKTIJUHTI

Tammiste Personalibüroo OÜ

31. mai 2018

Harmet otsib PEAINSENER

Harmet OÜ

07. juuni 2018

ASTEL EST OÜ otsib TEHASEJUHTI

M-Partner HR OÜ

05. juuni 2018

Ehituse erilehed