Jõhvi ärimehed huvituvad Edise mõisa ostust

Kindral Aleksander Tõnissoni poeg Leo Tõnisson peab läbirääkimisi grupi Jõhvi ärimeestega, kes tunnevad huvi Edise mõisa häärberi omandamise vastu.

Neli aastat tagasi avaldas Leo Tõnisson soovi Edise mõisa häärber Jõhvi vallale kinkida, ent vald loobus sellest võimalustest, kuna toonaste arvestuste järgi oleks viletsas seisus hoone taastamine läinud maksma vähemalt 20 miljonit krooni, kirjutab Põhjarannik.

Nüüd on Tõnisson alustamas läbirääkimisi mõisa müügiks grupi Jõhvi ärimeestega, kes on koostanud projekti ja äriplaani. Oma plaanid ja mõtted seoses häärberiga esitas kevadel Leo Tõnissonile ka OÜ Zoroaster, kes seni temalt mingit vastust pole saanud.

“Meie käes on kolmandik mõisakompleksist ja põhimõtteliselt pakuks meile huvi ka häärber,” ütles Zoroasteri juht Aivo Raud. “Praegu meile kuuluval maa-alal näeme tulevikus äri- ja tootmispindasid; kindlasti arvestame taastamistöid tehes ja hoonetesse investeerides ka ajaloolist tausta."

Edise mõisa kui terviku arendamise muudab keeruliseks tõsiasi, et see on jupikaupa mitme omaniku valduses.Kõige suuremaks takistuseks on Jõhvi vallavolikogu liikme Kalev Nauri sõnul nõukogude ajal ehitatud endine veterinaarjaama hoone, mis kogu häärberi kinnistu ära lõhub.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

september 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed