Hipodroomi planeeringut vaagiv komisjon peatas töö 

Tallinna volikogu esimees Toomas Vitsut moodustas septembri alguses ajutise komisjoni, et see kaaluks hipodroomiala detailplaneeringu täiendava läbivaatamise vajadust. Pärast esimest kokkusaamist 8. septembril peatas aga komisjon töö.

"Komisjon kuulas linna esindava juristi ettekande menetluse seisust. Kuna komisjonil ei ole võimalust ega pädevust teostada uurimistoiminguid paralleelselt kohtuga, siis otsustati oodata ära kohtu seisukohad ja seejärel otsustada edasised sammud," rääkis komisjoni esimees Hallik-Jürgenstein ERR-i uudisteportaalile.

Ajutine komisjon koosneb linnavolikogu kõigi fraktsioonide esindajatest ning linnaametnikest ja see peab esitama volikogule ettepanekud selle kohta, kas kolm kuud tagasi langetatud otsus hipodroomiala detailplaneeringu kehtestamiseks vajab muutmist.

Tänavu 2. juunil võttis volikogu vastu Paldiski mnt 50 kinnistu ja lähiala planeeringu, mille kohaselt tuleb senisele Tallinna hipodroomi alale elurajoon koos mitmesuguste sotsiaalrajatistega.

Tallinna halduskohus otsustas juuli alguses aga Tallinna hipodroomile elurajooni rajamise vastu võitlejate esialgse õiguskaitse taotluse rahuldada ning peatada linnavolikogu poolt kehtestatud Paldiski mnt 50 ja lähiala detailplaneeringu kehtivus ja keelata ehituslubade, projekteerimistingimuste või muude sellel põhinevate lubade väljastamine.

Hipodroomi ala detailplaneeringu vaidlustasid kohtus mittetulundusühingud Telliskivi Selts, Pelgulinna Selts ja Eesti Hobumajanduse Edendamise MTÜ.

Kodanikeühendused leiavad, et planeering on vastuolus avaliku huviga ning et selle menetlemisel on korduvalt seadust rikutud.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

september 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed