Väliseksperdid hakkavad Tartu kesklinna planeerima

Tartusse saabus eile üle 40 linnaplaneerija ja arhitekti üheksast Läänemere-äärsest riigist. Täna algava rahvusvahelise linnaplaneerimise seminari raames tutvuvad väliseksperdid Tartu kesklinnaga ja pakuvad selle planeerimiseks välja omad lahendused.

„Kuna Tartu linnal on praegu käsil nii kesklinna üldplaneeringu kui kõrgkoolide planeeringu koostamine, siis kulub välisspetsialistide värske pilk meile marjaks ära,“ ütles abilinnapea Raimond Tamm.

Esmaspäeval tutvustavad kohalikud asjatundjad väliskülalistele Tartu kesklinna planeerimise eripärasid ja probleeme, pärastlõunal tehakse ühine ringkäik südalinnas ja vaadatakse üle planeerimise seisukohalt kõige problemaatilisemad alad: Emajõe-äärsed pargialad kesklinnas Kaarsilla ümbruses ja ava- ning Sadamaturu piirkond Turusilla lähistel. 

"Peale seda, kui oleme väliseksperdid reaalsete oludega kurssi viinud, algab töö rühmades. Kolmapäeva hommikuks esitlevad töögrupid meile oma nägemusi nende alade tulevastest planeeringuvõimalustest,“ selgitas Tamm.

Läänemere Linnade Liidu linnaplaneerimise seminari teisel päeval jagavad oma kogemusi Soome, Rootsi, Taani ning Läti eksperdid. Järgnevad töötoad, kus pakutakse välja omapoolsed planeeringulahendused Tartu kesklinna jõeäärsetele aladele. Oma töid esitlevad  töögrupid 21. septembril.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

september 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed