Tartu toetab vaksalihoone ehitustöid 100 000 euroga

Tartu linnavolikogu andis linnavalitsusele loa maksta Tartu jaamahoone omanikule OÜle Elikante 100 000 eurot toetust Vaksali 6 hoones 344 ruutmeetri suuruste ootesaali ruumide ehitamiseks ning algupärasel kujul taastamiseks.

Eilse otsusega tühistati ühtlasi ka volikogu poolt 2009. aasta juunis tehtud otsus, mis lubas maksta Tartu vaksali vana hoone ja sellele kavandatud uue osa ühendamiseks vajaliku tunneli rekonstrueerimiseks ja tunneli laienduse ehituseks ühekordset toetust miljon eesti krooni. Kuna hoone uue osa ehitus ei realiseerunud, siis toetust välja ei makstud.

Augusti alguses otsustas linnavalitsus toetada eraldi 64 000 euroga raudteejaama tunneli ja sinna viivate kaldteede ehitamist.

Volikogu lähtus otsuse tegemisel avalikust huvist tagada Tartu rongijaamas linnakodanikele ja külalistele normaalsed ootetingimused. Vaksalihoone on riikliku kaitse all olev kultuurimälestis ning seetõttu on ooteruumide rajamine kulukas. Linna toetus makstakse välja pärast ootesaali valmimist ja kasutusloa väljastamist ning ruumide üürilepingu sõlmimist, millega on tagatud nende avalik kasutus vähemalt 2031. aasta lõpuni.


 

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed