Maakler: huvi tootmispindade vastu on kahekordistunud

Pärnus Harmeti tootmispinda vahendanud 1Partner Kinnisvara konsultandi Juha Ajakaineni sõnul otsis Harmet tootmise laiendamiseks kohta juba mõnda aega ja sobivate pindade ring on üpris kitsas.

Valik langes Pärnusse tehase sisseseadmise kasuks, kuna seal leidus sobiva suuruse ja hinnaga kaasaegne hoone. Pärnu kasuks rääkis samuti sadama lähedus ja paremad tööjõu võimalused.

Ajakaineni sõnul on huvi tootmispindade vastu aastatagusega võrreldes kahekordistunud. "Tootmispindasid otsivad nii kohalikud kui järjest enam ka välisfirmad, kelle jaoks euro käibelevõtt Eestis andis tuntava tõuke nii usalduse kui atraktiivsuse poolele," märkis ta.

Suvel on Juha Ajakainen vahendanud näiteks Soome plastdetailide tootja Muoviura tehase kolimist Kohilasse kui Soome elektroonikatootja Reimaxile tootmishoone müüki Mustamäel. Ajakaineni sõnul on veel mitmeid suuremaid huvilisi ning pigem on sobivatest pindadest puudus. "Tootmiseks soovitakse kaasaegseid hooneid ning eriti välisfirmad vaatavad, et maja oleks piisavalt soliidne, et seda ka klientidele näidata," lisas ta.

Tööstushoonete hinnad vaatamata nõudlusele tõusnud pole, kliendid on endiselt ettevaatlikud ja hinnatundlikud.


Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

november 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed