Kõrge ehitushind maakondade turul jalus

Kui Tallinnas on taas uusi kortereid ehitama hakatud, siis mujal Eestis leiab üksikuid arendusi vaid Tartust, Pärnust ja Narvast.

Uus Maa elamispindade tegevjuht Elari Tamm selgitas, et kinnisvaraturu tõus ja langus hakkavad pihta suurest linnast ning praegune kasv pole veel maakondadesse jõudnud. “Inerts on Tallinna suunas kaldu. Kõigepealt tuleb tõus siin ja siis jõuab maakondadesse, langusega oli täpselt samuti.”

Ka on tema sõnul maakonnakeskuste arenduste takistuseks ehitushind. “Kui ehitushinnad edaspidigi tõusevad, lükkab see maakonnakeskuse arendusi edasi,” ütles Tamm, kelle rehkenduste kohaselt on korteri ruutmeetri ehitushind umbes 700-800 euro juures, mida tasuks müüa alates 1000 eurost. “Aga ostjad jõuavad maakonnas maksta näiteks 500-600 eurot. Samas kõik sõltub väga palju, kui soodsalt saab arendaja maa kätte jne,” lisas Tamm.

Tamm ütles, et arendus toimub vaid Tallinnas, Tartus ja Pärnus. Mujal maakonnakeskustes on turul vaid varem ehitatud uusi kortereid. “Väikelinnades ehitatakse ka paari korteritega maju ja eramuid, kuid tegu on marginaalsete mahtudega,” lisas Tamm.

Loe pikemalt maakondade kinnisvaraturust Äripäeva kinnisvara rubriigist. Päevapileti saad soetada SIIN.

Osale arutelus

  • Mariliis Pinn

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

september 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed