Uusarendustes müük ei suju 

Hinnakäärid uute ja nn teise ringi varade puhul on jätkuvalt suured ning iseäranis uusarendusprojektide puhul on tugevalt tunda inimeste ebakindlust tuleviku suhtes, mistõttu ostuotsused lükatakse edasi.

Tallinnas on pakkumiste arv tõusnud juba 2007. aasta alguse tasemele, kuid tehingute arv oli toona ligi 2 korda kõrgem, märgitakse turuülevaates.

Üüriturg oli seevastu eelmisel kuul väga aktiivne, korterite üürihinnad on mõne kuuga tõusnud paarikümne protsendi võrra. Osta soovitakse eelkõige heas korras kortereid, et mitte remontimisele aega ja raha kulutada.

Tallinna korteriomandite hind (keskmine ruutmeetrihind lõikeprotsent 10%) tõusis augustis võrreldes eelmise kuuga 5%, ulatudes 994,11 €/m². Tehingute arv oli augustis 541, juulis 418.

Tehinguhind on võrreldes hinnatipuga märtsis 2007 41% väiksem, ent võrreldes põhjaga jjuuli 2009 41,8% kõrgem. Kuu kalleim tehing tehti 310 000 euroga.

Tallinna siseselt olid hinnakõikumised järgnevad:
Kesklinn -4,2 %
Lasnamäe +2,5 %
Mustamäe +6,9 %
Põhja-Tallinn -5,7 %
Haabersti -1,1 %
Kristiine +9,8 %
Pirita -4,6 %
Nõmme +25,8 %
Linnaosade järske kõikumisi mõjutab samuti pidevalt muutuv tehingute struktuur, seetõttu on otstarbekam jälgida terve Tallinna keskmist hinnamuutust (+5%).

 

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

NORDIC HOUSES KT OÜ otsib PROJEKTEERIJA-TEHNIKUT JA INSENERI

Tammiste Personalibüroo OÜ

23. august 2018

Ehituse erilehed