Enim kasvas korteri ruutmeetrihind Mustamäel ja Tartus

Ober-Hausi Kinnisvara korterite hinnaindeks näitab, et augustis tõusis keskmine pinnaühiku hind võrreldes eelmise kuuga 1,7%, olles juulis kasvanud samuti 1,7%.

Tallinnas tõusis keskmine pinnaühiku hind tõusis 3,3%, olles 1051,8 €/m². Linnaositi oli kesklinnas keskmine ruutmeetri hind 0,3%, Mustamäel 9,1% ja Lasnamäel 3,2% kõrgem, seevastu Põhja-Tallinnas 6,4% madalam. Tartus oli keskmine ruutmeetri hind võrreldes eelmise kuuga 8,9% kõrgem.

Kaheteist piirkonna summeeritud korteriomandite tehingute arv kasvas selle aasta augustis juuliga võrreldes märkimisväärsed 26% ja eelmise aasta augustiga võrreldes 17%, kokku toimus 762 tehingut.

Võrreldes 2010. aasta augustiga on kaalutud keskmise pinnaühiku hind tõusnud indeksi järgi 11,8%, kuid on turu absoluutsest tipust 2007. aasta kevadel 38,2% madalam.

Käesoleva aasta kaheksa kuuga on vaadeldavates piirkondades tehtud kokku 4% vähem ostu-müügitehinguid kui eelmisel aastal sama ajaga, sh. Tallinnas 3,5% vähem.

Hinnaindeks baseerub maa-ameti avalikul statistikal ja katab eraldi kõiki Tallinna linnaosasid, lisaks Tartut, Pärnut, Jõhvit ja Narvat (kokku 5 linna) ning võtab arvesse, et eri piirkondades tehakse erinev arv tehinguid. Indeksi presenteerimise alguspunktiks on jaanuar 2004.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed