Nõudlus üürikorteritele hüppeliselt kasvanud 

Kommunaalkulude tasumise või teenete eest üürikorterit enam kasutada ei saa. Masus jõudsalt lagenud üüri tariif kosub aga visalt.

Uus Maa Kinnisvarabüroo maakler Kaija Kullat selgitas, et nõudlus üürikorterite järele on hüppeliselt kasvanud, sest taas on alanud kool ning käes on viimane aeg otsida tudengeil omale uus elukoht. “Samuti on üüriaktiivsust kasvatanud nende inimeste hulk, kes ei saa isiklikku korterit endale lubada või on põhimõtteliselt otsustanud üürimise kasuks,” lisas ta.

“Ebakindlus majanduses ja töökohtade koondumine tõmbekeskustesse on kaasa toonud ka inimeste varasemast suurema liikumise ning vajaduse üürikorterite järgi. Vajadust üürikorteritele võimendab ka sesoonsusest tulenev nõudlus, eriti algav õppeaasta,” nõustus ka Ober-Hausi analüütik Rain Rätt.

Hetkel on Tallinna piirkonnas pakkumisel üle 800 üürikorteri. “Suurema nõudluse tõttu on korteriomanike hinnaootused tõusnud, kuid samas ei ole kõik üürijad nõus sellega kaasa minema. Kortereid käiakse palju vaatamas ja otsitaksegi parima hinna-kvaliteedi suhtega objekte,” ütles Kullat.

Rätt selgitas, et Tallinna üürikorterite pakkumiste hulk saavutas tipu 2009. aasta kevadel ja on sellest ajast langustrendis. “Käesoleva aasta algusest on pakkumine tänaseks kiiresti umbes 40% võrra vähenenud ja hinnad tõusnud keskmiselt viiendiku,“ selgitas Rätt.

Loe üürikorterite teemal pikemalt tänase Äripäeva kinnisvara rubriigist. Päevapileti selleks saad soetada siin.

Osale arutelus

  • Mariliis Pinn

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

detsember 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed