Tallinnas algas maamaksust vabastamise avalduste vastuvõtt

Alates 1. septembrist on kõigil Tallinna koduomanikel võimalik esitada avaldus maamaksust vabastamiseks. Avalduse esitamiseks on aega kuni 10. jaanuarini 2012.

„Internetivõimalusi kasutama harjunud taotlejate jaoks on kiireim ja lihtsaim viis esitada eeltäidetud avaldus riigiportaali eesti.ee kaudu,“ soovitas abilinnapea Eha Võrk. „Riigiportaali sisenemiseks on vaja end ID-kaardi abil või internetipanga kaudu sisse logida.“

Avalduse saab esitada ka elukohajärgsesse linnaosavalitsusse, linnakantselei teenindussaali või Tallinna Linnavaraametisse. Avalduse vormistamiseks ja registreerimiseks tuleb kaasa võtta isikut tõendav dokument. Allkirjastatud paberkandjal avalduse võib ka saata postiga elukohajärgsesse linnaosavalitsusse või Tallinna Linnavaraametisse.

Tallinn vabastab maamaksust kodualuse elamumaa kuni 1500 m2 ulatuses. Tulenevalt maamaksuseadusest on maamaksust vabastamise aluseks vabastuse taotleja esitatud vormikohane avaldus.

Kodualuse maa maamaksust vabastamiseks tuleb esitada avaldus ka pensionäridel, kes on seni saanud pensionäri maamaksuvabastust või -hüvitist. Represseeritud, kellele varem maksuvabastus määratud, ei pea uut avaldust esitama.

Maamaksuvabastust on võimalik taotleda ka kõigil korteriomanikel. Seoses maamaksu määra muutumisega tuleb avaldus esitada ka neil, kelle 2011. aasta arvestuslik maamaks jäi alla 5 euro ning kes seetõttu maamaksuteadet ei saanud.

 

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

september 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed