Kapo töö viis Narva ehitushangete hinnad alla

Kaitsepolitsei korruptsioonivastase võitluse ühe tulemusena on viimastel kuudel märgatavalt odavnenud Narva linna lihtmenetlusega ehitushanked.

Vastupidiselt trendile, kus tööjõu hinna tõus ning ehitusmaterjalide kallinemine veavad ehitushinda üha ülespoole, on viimastel kuudel Narva linnavara- ja majandusameti ning sihtasutuse Narva Haigla lihtmenetlusega ehitushanked läinud hoopis eeldatust tunduvalt odavamaks.

Narva linnavara- ja majandusameti direktori kohusetäitja Tamara Luigas rääkis, et riigi rahastatud üheteistkümne kooli remondiks arvestati eelarves 120 000 eurot. Hangetega on seni kokku hoitud 29 163 eurot. Lisaks pidi linnaeelarvest koolide ja lasteaedade remondiks kuluma 273 000 eurot, tegelikult on summa jäänud 25 000 euro võrra väiksemaks.

See on Narva tegelikkusega kursis olijale vägagi üllatav, sest seni klappisid lihtmenetlusega ehitushangete eeldatavad maksumused sendise täpsusega sõlmitud lepingu hinnaga.

Hiljuti sõlmiti Narva Haigla sisekliiniku osakonna ruumide remondiks leping 114 460 euro peale. Riigihangete registri järgi tööde eeldatav maksumus 120 000 eurot. Ka haigla lihthanked on varem üks-ühele kattunud tööde eeldatava maksumusega.

Äripäevale teadaolevalt oli sellise juveliiri täpsusega tehtud pakkumuste taga asjaolu, et eeldatava maksumuse kalkulatsioone ei koostanud mitte hangetega tegelevad ametnikud, vaid need tulid otse ettevõtjatelt, kes hiljem tööd endale said.
Arvatavasti ongi viimaste kuude tööde odavnemise peamiseks põhjuseks kevadel-suvel linnas toimunud läbiotsimised ning vahistamised, mille tulemusena on kaitsepolitsei senise teatud poliitikute ning ettevõtjate vahelise võrgustiku puruks rebinud.

Loe lähemalt Äripäeva tänasest paberlehest, milleks osta päevapilet SIIT .

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

EVOPIPES otsib MÜÜGIINSENERI

SIA EVOPIPES

01. mai 2018

Ehituse erilehed