Pärnu plaaditehas lõpetab tegevuse

1985. aastast Pärnus Savi tänaval puitlaastplaate tootnud Pärnu plaaditehas lõpetab oktoobri lõpus töö ning seetõttu tuleb koondada 60 inimest.

Tehase sulgemise põhjus on kulude kasv ja tulude vähenemine, näiteks üle-eelmine aasta lõppes 6,2 miljoni kroonise ning eelmine aasta 5,4 miljoni kroonise kahjumiga.

Pärnu plaaditehase juhataja Albert Sibrik selgitas, et tehase keerulisel majanduslikul olukorral on peamiselt kolm põhjust: hindade üldine kallinemine tooraineturul ning teiseks ostetakse Eesti turul nende toodangut suhteliselt vähe ja seetõttu tuleb suur osa toodangust eksportida, ent transpordihinnad on oluliselt tõusnud.

"Võrreldes suurte tegijatega on ühikule tehtavad kulutused suuremad. Meil kulub ühe kilo plaadi tegemiseks tööjõudu ja energiat rohkem kui suurtel tegijatel ja nemad määravad turul hinna," märkis Sibrik.

Sibriku sõnul käib töö selle nimel, et praegustes plaaditehase hoonetes hakataks taas midagi tootma. "Meie tootmispinnad jäävad vabaks ja me oleme neid rahvusvaheliselt pakkunud juba alates maikuust," sõnas ta ning lisas, et loodetavasti keegi ikkagi hõivab need pinnad ja vajab ka tööjõudu.

Tehase sulgemise tõttu peavad hakkama uut tööd otsima 60 inimest. Töötukassa korraldab lähitulevikus plaaditehase töötajatele ka teabepäevad.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

detsember 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed