ERMi hoone rahastamistaotlus uuel katsel

Eesti Rahva Muuseumi (ERM) uue hoone täiendatud rahastamistaotlus jõudis taas Euroopa Liidu ametnike töölauale. Riskide maandamiseks on kallimad ehitusmaterjalid asendatud odavamatega ning ette valmistatakse ühe hanke asemel kuut.

See, kas Euroopa Komisjon suurehitisele raha annab või mitte, peaks selguma septembri lõpuks, vahendab ERR Uudised.

ERMI rahataotluse tagastamisel oli euroametnikel kolm suuremat muret. Esiteks, uus hoone on liiga kallis, teiseks, selle külastajate arv on liiga väike ning kolmandaks, soovivad eestlased ehitada muuseumi kui teadusasutust ja seda kõike turismielavdamise meetmest.

Nüüd pakuvad ERMi juhid Euroopa Komisjonile välja, et Eesti riik võiks rahastada fondide, hoidlate ja avalikkusele suletud ruumide rajamist. Euroliidult võiks aga tulla 32 miljonit eurot turistidele mõeldud ala ja hooneosa rajamiseks ja sisustamiseks.

ERMi direktori Krista Aru sõnul on nüüd püütud ka maandada riski, et uue hoone rajamine läheb plaanitud ligi 1,5-1,7 korda kallimaks. Riskide maandamiseks on viimase kahe kuu jooksul projektis asendatud kallimad ehitusmaterjalid odavamate vastu. Esimese hooga soovitakse ära jätta ka osa töid nagu näiteks töötajate parklate ehitamine jne.

Ühe ehitushanke asemel valmistatakse täna ette koguni kuut erinevat ehitushanget. Näiteks leitaks eraldi hangetega hoone ehitaja, nõrkvoolutööde, haljastuse ja tuletõrjesüsteemide rajaja.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

detsember 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed