Teelaiendusele loovutatud maa hind kütab kirgi 

Kuressaare-Nasva maantee rekonstrueerimise käigus kooskõlastati varakevadel 26 kinnistuomanikuga osa nende maa loovutamiseks tee alla. Nüüd on ilmnenud, et maa võõrandamishinna osas polnud maaomanikel võimalust kaasa rääkida, lisaks on maa hindaja aktides näidanud ka valesid andmeid.

Maad varakevadel hinnanud LVM Kinnisvara Kuressaare büroo juhataja, kutseline maakler Heidi Puppart on hindamisakte koostades teinud “näpukaid” kinnistuomanike kahjuks, kirjutab Meie Maa.

“Lugesin seda hindamisakti mitu korda ja seal on kirjas, et veekogu pole lähedal ja kauplus asub kilomeetri kaugusel. No pole ju nii. Pood on meilt kohe üle tee, sada meetrit ehk tuleb, ja Nasva jõgi on ka siinsamas,” imestas Lahe 1 kinnistu omanik Alfred Idlas.

Kui ta seepeale hindajale helistas, tunnistas Puppart oma eksimust, ent akti ringi ei tehtud, kuigi hindamisel tõstavad maa väärtust nii veekogu kui kauplus. Idlase 89-ruutmeetrise maa hinnaks määras Puppart 100 eurot ehk 1,12 eurot ruutmeetri eest.

Heidi Puppart ei soovinud asja kommenteerida, vihjates lepingus märgitud konfidentsiaalsusele.

Lääne maanteeameti Kuressaare esinduse peaspetsialist Toomas Magus ütles, et Nasva aleviku 12 kinnistuomanikuga on tal juba võlaõiguslepingud sõlmitud.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

november 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed