Tallinn lubab Poska lasteaia kiirelt korda teha

Täna hommikul kella seitsme ajal varises Tallinna Jaan Poska lasteaia hoovipoolsest seinast kolme akna laiune karniis.

Tallinna abilinnapea Mihhail Kõlvarti sõnul linn likvideerib kindlasti ohtliku olukorra ning leiab võimaluse kiiremas korras lisavahendid vajalike remonditööde tegemiseks.

Septembris 80-aastaseks saav maja on lagunevate seintega juba mitu aastat hädas olnud. Tänavu suvel renoveeriti maja esifassaad. "See oli haridusametil valulapseks, kuid nüüd on sealt kõik ohtlikud kohad ära remonditud," rääkis Jaan Poska lasteaia juhataja Helve-Annela Õisma Delfile.

Hoovipoolset seina, millest täna hommikul tükid kukkusid, renoveeritud ei ole, kuna sellest ei osatud ohtu aimata. Õisma täpsustas, et seal polnud pragusidki, mistõttu oli kogu juhtum äärmiselt ootamatu.

Tallinna haridusameti haldusosakonna juhataja Anti Sirkeli sõnul on lasteaia 3. korruse akna kohalt alla kukkunud karniisitükid. „Paraku on eeldatavasti 1960ndatel aastatel remonditööde käigus need aknapealsed tehtud armeeringuta,“ möönis Sirkel.

Käesoleval suvel teostati samas lasteaias fassaaditöid 10 000 euro ulatuses, kus lisaks fassaadile parandati korstnad, trepp jne. Nüüd võetakse hinnapakkumised, et kiiremas korras ohtlikud kohad likvideerida ja kontrollida kogu hoone.  

Tehnilise Järelevalve Amet algatas menetluse, et välja selgitada Tallinna Jaan Poska lasteaia hoone fassaadi lagunemise põhjused ning hinnata hoone üldist ohutust.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

oktoober 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed