Riigiasutused said ühtse üürilepingu vormi

Tänasel valitsuse istungil sai heakskiidu määrus, millega kehtestatakse riigivara valitsejatele ühtsed tingimused riigi poolt sõlmitavatele üürilepingutele.

Määrus toetab eelarve stabiilsust aidates paremini prognoosida tulevasi kinnisvarakulusid, eesmärk on maksimaalselt vältida järske üürihinna tõuse lepingutes. Standardsete lepingu tingimuste rakendamisel on tagatud, et üür ei muutu enam kui 3% aastas.

Määruse peamiseks positiivseks mõjuks on valitsuse hinnangul üürilepingute sõlmimisel läbirääkimistele kuluva aja vähenemine ning lepingute hilisema haldamise hõlbustamine. Lisaks võimaldab üüritingimuste standardiseerimine parandada üüritingimuste võrreldavust, sh erinevate üüripakkumiste võrdlemist üürniku poolt. Riigiüleselt peaks määrus tõsma tehingute läbipaistvust ja andma eelduse võrdlusanalüüsile.

Määruse rakendamine on riigile kohustuslik kõikides üürisuhetes, kus riik on üürnikuks, st mitte ainult RKAS-ga sõlmitud lepingutes. Samas ei kohusta määrus riigiasutusi kasutatavatest hoonetest ja ruumidest loobuma ning ruume turult turuhinnaga üürima, kuid kohustab üürile võtmise otsuse tegemisel lähtuma määruses sätestatud üldtingimustest.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

september 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed