Laulu- ja Tantsupeo SA rajab eraldi tantsupeo korralduspaiga

Eile pärastlõunal kogunenud Laulu- ja Tantsupeo Sihtasutuse nõukogu otsustas, et 2019. aastaks tuleks rajada tantsijatele oma peopaik.

Nõukogu istungil osalenud kultuuriminister Rein Langi sõnul näeb Kultuuriministeerium 2019. aasta tantsupeo ühe võimaliku toimumiskohana Lauluväljaku piirkonda, kuhu võiks selleks ajaks rajada tantsupidude korraldamiseks vajaliku infrastruktuuri. "Täpsema lahenduse väljaselgitamiseks kogume praegu ideid ja oleks tore, kui oma mõtteid jagaksid ka arhitektid ja insenerid," rääkis Lang.

„2019. aastal möödub Eesti esimesest tantsupeost 85 aastat, seda silmas pidades oleks sümboolne rajada tantsijaile oma peopaik, nii nagu ehitati omal ajal Lauluväljak just laulupidude tarbeks," ütles Laulu- ja Tantsupeo SA nõukogu esimees Laine Randjärv. „Pidude ühtsuse ja sujuva korraldustöö nimel oleks mõistlik rajada tantsuväljak praeguse Lauluväljaku lähinaabrusesse, et nii publik kui ka osalejad saaksid ühisest peost maksimaalse naudingu,“ rääkis Randjärv.

2014. aasta tantsupidu nõuab siiski veel ajutist lahendust. Randjärve arvates võib kõne alla tulla mõne heas korras Tallinna staadioni kasutamine.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

september 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed