Tartu kehtestes ärihoone ehitust võimaldava planeeringu

Tartu linnavalitsus kehtest teisipäevasel istungil Jõe tn 9, 9a ja 11 kruntide detailplaneeringu, mis võimaldab kahekorruselise ärihoone ehitust.

Planeeringuala suurusega ligi 7386 m2 asub Karlova linnaosas. Planeeringuga korrigeeritakse planeeritavate kruntide piire ning Jõe tn 9 ja Jõe tn 9a krundid liidetakse. Liitmise teel moodustunud krundile on määratud ehitusõigus kuni kahekorruselise 1145 m2 suuruse ehitusaluse pinnaga hoone püstitamiseks. Jõe tn 11 krundile on kavandatud kuni 2-korruselise 644 m2 suuruse ehitusaluse pinnaga hoone püstitamine.

Kruntidele juurdepääsud on kavandatud Jõe tänava poolt ja Jõe tn 9a krundile ka Sõpruse silla poolt. Parkimine on lahendatud krundisiseselt. Lisaks moodustatakse planeeringuga üks ajutine ehitusõiguseta krunt Sõpruse puiestee poolsele küljele, võimaldamaks krunt vajadusel tänavamaast eraldada ning liita Jõe tn 9a krundiga.

Tartu linnavolikogu kehtestas  ka A. Haava tn 16, A. Haava tn 22 // 24 ja A. Haava tn 26 kruntide detailplaneeringu ning Kooli tn 44 krundi detailplaneeringu.

Linnavolikogu võttis vastu Turu tn 56 krundi detailplaneeringu, millega määratakse ehitusõigus avavangla ja selle juurde kuuluva spordiväljaku rajamiseks ning piirdeaiaga piiritletud alale tootmis- ja laohoone rajamiseks. Planeeritav ala pindalaga ligi 9,5 ha asub Ropka tööstuse linnaosas. Avalik väljapanek on 19.07. -  02.08 linnaplaneerimise ja maakorralduse osakonnas.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

september 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed