Nõmme linnaosa valitsus tahab Männiku karjääridest puhkekeskuse teha

Nõmme linnaosa valitsusel on plaan hakata järgmisel aastal korrastama Männiku järve, Raku järve ja Väikejärve ümbrust, kuna inimesed käivad seal pidevalt vaba aega veetmas ning võivad endistes karjäärides oma elu ohtu seada.

«Elanikega kohtudes olen kuulnud jutte, et läheks sinna ujuma, aga vesi läheb liiga äkki sügavaks ning kaldad on järsud,» mainis Korp. «Samuti veedab sealsete järvede ääres aega palju inimesi, kes grillivad ja joovad – täielik korralagedus. Seetõttu tekkiski mõte hakata seda ala järk-järgult korrastama.»

Järgmiseks aastaks taotleb linnaosavalitsus Tallinna eelarvest investeeringuteks ligikaudu 12 miljonit eurot, kuid enamus sellest läheb Valdeku tänav 13 tühjalt seisva maja ümberehitamiseks, et koondada sinna linnaosavalitsuse kõik osakonnad ning avada sotsiaalkeskus koos saunaga. Seejärel antakse linnale üle mitu vabaks jäävat hoonet, mille müügist saadavat raha võiks Männiku puhkeala rajamisel kasutada.

Üks korrastamise eesmärke oleks karjääri turvalisemaks tegemine. Viimase nädala jooksul on Lasnamäe sarnaselt ujumiseks mitte kohandatud Pae karjääri ära uppunud kolm inimest. Eelmisel esmaspäeval uppus Pae karjääri kaks meesterahvast, eile leiti karjäärist vanema naise laip.

Osale arutelus

  • Mattias Tammet

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

september 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed