Viljar Arakas Eesti Raudtee nõukogu juhtima

Eesti Raudtee uueks nõukogu esimeheks saab kriminaaluurimise keerises oleva Tõnis Haaveli asemel kinnisvaraäris tegev Viljar Arakas.

Ligi sõnas, et  Arakas on üks ärksamaid ja ühiskondlikult aktiivsemaid noorema põlvkonna ettevõtjaid. "Ma ei arvaks küll, et ta teenus-majanduskoja esimeheks Reformierakonna toel võinuks saada. Minu jaoks esindab ta ikkagi seda modernse majanduse kogukonda, mida ta esindab ka nende arvates, kes ta end esindama valisid," ütles Ligi.

Viljar Arakas kinnitas, et talle on ettepanek tehtud ja ta on tänulik osundatud vastutuse eest. Arakas on neli aastat kuulunud ka Tallinna Lennujaama nõukogusse.

Äripäev on korduvalt kritiseerinud rahandusminister Jürgen Ligi tegevusetust ja olnud seisukohal, et minister pidanuks Haaveli Eesti Raudtee nõukogust kutsuma tagasi kohe, kui prokuratuur alustas Haaveli suhtes kriminaaluurimist.

Viljar Arakas annetas sel aastal Reformierakonnale 3500 eurot (54 740 krooni), eelmisel aastal 50 000 krooni ja 2009. aastal 100 000 krooni.

Reformierakonnal ning Isamaa ja Res Publica Liidul on kombeks nimetada riigifirmade nõukogudesse ettevõtjad, kes on olnud ka parteide suurimateks toetajateks valimiste eelsel ajal.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

detsember 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed