Pankrotistunud plaaditehas pürib üle ilma eksportima

Pankrotistunud OÜ MKT Holdingu kiudplaaditehase ostnud AS Viisnurk alustab sellel kuul tehases katsetamistega ning pärast tehase täisvõimsusel tööle saamist kasvab ettevõtte kiudplaadi tootmine kahekordseks.


Kevadel 4 miljoni euroga pankrotistunud MKT Holdingu kiudplaadivabriku ostnud AS Viisnurk alustab sellel kuul tehases proovikäivitamisega, et jõuda peagi tehase täisvõimsusel töötamiseni, mis tähendab, et ka Pärnus sarnast tehast omav Viisnurk kasvatab kiudplaadi tootmise kahekordseks, kirjutab Põhjarannik.

Tehas on praeguseks alustanud töötajate komplekteerimisega. Kokku peaks täisvõimsusel töötavas tehases ametis olema 35-40 inimest. Millal suudab tehas alustada tööd täisvõimsusel pole veel selge, enne peavad katsetused saama ühele poole. Täisvõimsusel tehas peaks aastas tootma 50 000 – 70 000 kuupmeetrit kiudplaati, mis on sama palju kui praegu toodab Pärnu tehas.

Kui tehase ostmisel ütles ASi Viisnurk juhatuse esimees Andres Kivistik, et Pärnu tehase toodangut jätkub vaid Skandinaavia turule, siis Püssis tootmise alustamine tähendab ka Aasia ja Kesk-Euroopa turgudele jõudmist, mis on ettevõtte juhi sõnul nende eesmärk. “Kuna tootmismaht kahekordistub, siis tuleb meil maha müüa 100 protsenti enam. See tähendab, et peame müügitööd tegema ja uusi kliente leidma,” ütles ta.

2010. aastal oli ASi Viisnurk käive 13,9 miljonit eurot ning puhaskasum 771 000 eurot. Ettevõtte eksport moodustas 83% käibest, tulevikus peaks see kasvama 98%ni.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

oktoober 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed