Nordecon ehitab Kohilasse 2,21 miljoni euroga reoveepuhasti

Nordecon sõlmis eelmisel nädalal Kohila vallale kuuluva vee-ettevõttega Kohila Maja OÜ lepingu Kohila alevi reoveepuhasti projekteerimis- ja ehitustööde teostamiseks 2,21 miljoni euro eest.

Alates tänavu kevadest tegeleb  Nordecon Kohila veemajandusprojekti raames ka alevi vee- ja kanalisatsioonivõrgu rekonstrueerimisega.

„Lisaks praegu pooleliolevale veetrasside rajamisele, mille ehitusmaksumuseks on 4,9 miljonit eurot, võitsime ka 2,21 miljoni eurose pakkumusega reoveepuhasti ehitushanke. Ehk vanas vääringus mõõdetuna rajame Kohilasse kokku enam kui 100 miljoni krooni eest uut taristut,“ lausus Nordecon ASi juhatuse liige Avo Ambur.

Amburi sõnul saab Kohila uue, kaasaja tehniliste ja tehnoloogiliste nõuetele vastava reoveepuhasti ning lisaks ehitatakse välja mudakäitlussüsteem ja tahendatud muda aeroobse stabiliseerimise kompleks. Samuti rekonstrueeritakse Vetuka reoveepumpla. Ehitustööd peavad olema valmis oktoobriks 2012.

Kokku puudutab veemajandusprojekt enam kui 2000 inimest Kohila alevis ning Masti ja Pukamäe külades. Peale projekti lõpetamist on ühisveevärgi ja kanalisatsiooniga liitumise võimalus 100% elanikest. Praegu on projektipiirkonna elanikest ühisveevärgiga juba varustatud 59%  ja ühiskanalisatsiooniga 39%

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

september 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed