TOP 10 ehitusuudist

Ehitusuudised.ee on oma lugejateni vahendanud käesoleva aasta kuue kuu jooksul 1350 uudist, mida on ühtekokku loetud 1,2 miljonit korda. Menukaimaks uudislooks Kadri Jakobsoni artikkel "Võlasilmus Koger ümber", mida loeti enam kui 10 000 korda. 

Ehitusuudised.ee lugejate lemmikud I poolaastal: 

1.  Võlasilmus Kogeri ümber - Kadri Jakobson
„Oleme tegelikult lõksus. Me pole võlurid ja me ei võta raha puu otsast.“ Need sõnad kuuluvad Eesti ehitusturu ühele vaalale Andres Kogerile, kelle ümber tõmbub võlaring üha pingumale.

2. Aak: ei tea, kas see on korruptsioon või tellija rumalus - Kadrin Karner
Lennusadama hankel osalenud ja neljandaks jäänud NCC Ehituse juhatuse esimehe Toomas Aagi sõnul ei ole olukord, kus hanke võitnud firma küsib juurde ühe kolmandiku hanke maksumusest, hea ehitustava.

3. Raplamaale rajatakse 200 miljoni euro eest uus küla - Kadrin Karner
Oxford Sustainable Group käivitas Rapla maakonnas Juurus 200 miljoni eurose Oxford Parki nimelise linnaku arenduse.

4. Uued leiutised katuselt lume puhastamiseks - Tea Taruste
Lume paljusus on innustanud Põhja-Soome leidureid, kes on välja tulnud kahe uue seadildisega, mis aitavad katustelt lund eemaldada.

5. EfTEN ostis Tartus Kapitali majana tuntud büroohoone - Tea Taruste
EfTEN Kinnisvarafondi tütarfirma EfTEN SPV1 ostis 2,25 miljoni euroga Tartus, Ülikooli 6A asuva büroohoone, mis tartlastele tuntud kui Kapitali maja.

6. K & H hülgas võlgades tütre - Katariina Krjutškova
Ehitusettevõtte K & H Tallinna eelarvestaja ja keskkonnaspetsialist Sergei Beloded tuleb igal hommikul kell kaheksa tööle peaaegu inimtühja kontorisse, kus pole enam tööd ja ka palka ei maksta.

7. Vink: keegi ei osanud hoone nii halba seisukorda ette näha - Kadrin Karner
Nordeconi juhatuse esimehe Jaano Vingi sõnul on Lennusadama ehitusel lisa 36 miljoni Eesti krooni ehk 2,3 miljoni euro küsimine igati põhjendatud, kuna mitte keegi ei osanud ka eelnevate uuringute käigus näha ette, kui halvas seisukorras hoone tegelikult on.

8. Väärt kujundusideed ADM kontoris - Tea Taruste
Mulluse Eesti Sisearhitektide Liidu aastapreemia pälvisid  Rotermanni Jahulaos asuvad  ADM Interactive bürooruumid. E-turundusagentuuri tegevjuht Riho Pihelpuu tunnistas, et oli pisut skeptiline, kas summad, mida töö eest küsitakse, on seda ikka väärt.

9. Eesti ehitaja tunnipalk Soomes ei pruugi 2 euroni küündida  - Tea Taruste
Soome ehitusplatsidel käib äge kassi ja hiire mäng välistööliste alatasustamise või ümbrikupalkade varjamiseks, mille kõige räigem näide on alla kahe euro suurune tunnipalk Eesti puuseppade brigaadile.

10. Soome koduomanikud: eestlased tuleb maamaksust vabastada - Tea Taruste
Soome üks mõjukamaid kolmanda sektori organisatsioone Suomen Omakotiliitto (Soome Koduomanike Liit) avaldab toetust Eesti kodude maamaksust vabastamisele.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

september 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed