Jaotusvõrk uuendab Kohila ja Märjamaa elektrivõrku

Jaotusvõrk alustas Raplamaal Kohila vallas ja Märjamaa alevis uuendustöid. Ehitustööde maksumus on üle 313 200 euro ja need jõuavad lõpule sügise alguses. 

Kohila valla suurimas külas Aespas ja selle ümbruses asendatakse vanad 10- kilovoldised (kV) õhuliinid maakaabliga ning rajatakse kaks uut alajaama. 184 000-eurose investeeringuga luuakse elektrivõrgu töökindluse tõstmiseks ka ringtoide, mis võimaldab rikke korral toite teise liini kaudu ümber suunata ja pikemaid elektrikatkestusi ära hoida.

Märjamaa alevis viiakse maakaablisse vananenud 10 kV õhuliin. Lisaks asendatakse kolm alajaama uutega. Ehitustööd maksavad 129 261 eurot ja saavad valmis augusti lõpuks. Tegemist on projekti eelviimase etapiga, alevi viimase, kiriku piirkonda varustava elektriliini uuendamine on  projekteerimise järgus.

Aespas teostab elektrivõrgu ehitustöid Arendus & Haldus OÜ, Märjamaa alevis VKG Elektriehitus AS.

2010. aastal investeeris Jaotusvõrk Raplamaa elektrivõrgu uuendamisse 716 000 eurot. Käesoleval aastal on uuendustööde mahtu suurendatud 1 084 000 euroni. Uuendustööde käigus paigaldatakse Raplamaal sel aastal 28 uut alajaama ja ehitatakse ligikaudu 13,9 kilomeetrit keskpinge maakaabelliini.

Üle Eesti investeeris Jaotusvõrk 2010. aastal elektrivõrgu uuendamisse enam kui 60 miljonit eurot, sealhulgas kogu teenitud ärikasumi. Kokku haldab Eesti Energia Jaotusvõrk üle 61 000 kilomeetri elektriliine ja enam kui 22 000 alajaama.

 

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

september 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed