Läti ehitajad võitlevad riigisektori tellimuste pärast

Ehkki üks võimalus majanduslangus üle elada on pöörduda uutele turgudele, peavad Läti ehitusfirmad seda keeruliseks ning eelistatakse võidelda selle nimel, et saada oma osa riiklikest ja kohalike omavalitsuste tellimustest, kirjutab news2biz Latvia.

Enamik töödest on väikese mahuga ning jagatud sageli mitme ettevõtte vahel.  Nii on kolm Läti teedeehituse firmat – A.C.B., Binders ja Celu Parvalde - ühendanud jõud Riia tänavate rekonstrueerimisel. Projekti maksumuseks 2,92 miljonit eurot.

Ehitusfirma Arcers on küll kanda kinnitanud Skandinaavia turul, ent otsib uusi projekte kodule lähemal. Hiljuti võitis ettevõte 6,77 miljoni eurose muusikakooli ehitushanke Salduses. Tänavu õnnestus Arcersil saada endale ka 9,87 miljoni eurose kontserthalli ehitus Cesises.

Riigisektoris on käsil siiski ka suuremaid projekte, näiteks plaanitakse Riia linna tellimusel ehitada korterelamud, kuhu peaks ühtekokku tulema 900 korterit. Linna eelmine elamuehituse projekt oli küll märksa ambitsioonikam – plaanis oli 5000 korteri ehitus. Hankel tegi pakkumuse vaid eestlastele kuuluv Merks, mis paraku ei suutnud tagada projekti rahastamist vajalikus mahus.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed