Kuressaare staadioni ideekonkursi võitis “Maailmarekord”

Kuressaare linnavalitsus kuulutas eile välja Kuressaare staadioni tribüünihoone ideekonkursi võidutööde autorid. Esikoha vääriliseks tunnistati AS Tari ideelahendus märgusõnaga „Maailmarekord“ mille autoriteks osutusid arhitektid Mihkel Tüür ja Ott Kadarik.

Ideekonkursi põhieesmärgiks oli saada Kuressaare staadioni tribüünihoonele ja seda ümbritsevale staadioni territooriumile eskiislahendus, mille autoritega asutakse läbirääkimistesse pakutud ideekavandi alusel eel- ja põhiprojekti koostamiseks vajaliku hankelepingu sõlmimiseks väljakuulutamiseta läbirääkimistega hankemenetluse alusel.

Ideekonkursile laekus 21 võistlustööd, millest žüriile hindamiseks hankekomisjoni poolt esitati 20. Žürii otsus auhinnatud tööde osas oli konsensuslik.
Auhinnatud töödega saab tutvuda Kuressaare Kultuurikeskuse fuajees kuni 23. juulini, kuhu lisaks ideekonkursi võidutöödele on välja pandud valik viimasel kümnendil Kuressaares läbiviidud arhitektuurivõistluste võistlustöödest.

Arhitektuurikonkursi paremusjärjestus:

1. koht – MAAILMAREKORD
Ettevõte: AS Tari
Autorid: Mihkel Tüür, Ott Kadarik

2. koht – VICTOR
Ettevõte: Arhitektuuribüroo Emil Urbel OÜ
Autorid: Mari Renno, Emil Urbel

3. koht – SAPS
Ettevõte: OÜ Arhitektuuribüroo Stuudio Paralleel
Autorid: Andres Lember, Jaak Huimerind, Martin Ivask

Ostupreemia – KURG
Ettevõte: Ninja Stuudio OÜ
Autorid: Roland Reemaa, Hans Peeter Isand, Jaan Tiidemann

Ostupreemia – OAAS
Ettevõte: KAMP Arhitektid OÜ
Autorid: Peeter Loo, Jan Skolimowski

Esimese koha saavutanud töö sai preemiaks 3800 eurot, teise koha saavutanud töö 2850 eurot, kolmanda koha saavutanud töö 1900 eurot, ja kaks ostupreemiat summas 950 eurot.

Tribüünihoone on esialgu kavandatud vähemalt kahekorruselisena. Esimesel korrusel asuvad kõikvõimalikud abiruumid nii hooldusmasinate kui ka personali ja inventari jaoks, riietumis- ja duširuumid, treenerite ruumid; teisele korrusele tulevad tribüünid, tualettruumid publikule, heli- ja meediaruum, sekretariaat.


 

 

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

detsember 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed