Kinnisvara pakkumis- ja müügihinna vahe väheneb

Domus Kinnisvara juhi Raul Reino sõnul ilmneb tänavusi reaalseid tehingu- ja pakkumishindu analüüsides, et vahe nende kahe näitaja vahel väheneb.

Kui jaanuaris oli Tallinna korterite keskmiseks pakkumishinnaks 1392 € ja müügihinnaks 958 €, siis maikuus vastavalt 1293 € ja 1023 €. Viie kuuga on pakkumishinnad Tallinnas vähenenud seega 7,1 % võrra ja müügihinnad samal ajal suurenenud 6,8 % võrra.

"Samasugune olukord, kus keskmise tehingu hinna ja pakkumishinna vahe vähenes, oli eelmise aasta sügisel, mil tegelikult enne euro tulekut oligi turul tehinguid tavapärasest rohkem. Just euro muutuja tõttu ei saa perioode päris võrreldavateks pidada," arutleb Reino.

Kuna korterite pakkumiste arv on Tallinnas selle aasta viie kuuga ligi 1000 võrra kasvanud, siis on eelmist aastat vaadates hästi näha, et tehinguid on hakatud rohkem tegema pärast seda, kui pakkumisi on juurde tulnud. "Seega võiks teatud mõttes oodata, et müüdavate objektide lisandudes kasvab teoreetiliselt tehingute arv ka sel aastal. Kas see ka nii läheb, näitab aeg," nendib Reino.

Pakkumiste arvu tipp oli eelmise aasta septembris, mil Tallinnas oli pakkumises 12 804 korterit. Mai lõpu seisuga oli Tallinnas pakkumises 11 052 korterit ning seega on pakkumiste arvul kasvada ruumi veel küllaga.

 

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

november 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed