Soome ehitaja alltöövõtjatele sadu tuhandeid võlgu

Kuressaare ultramoodsa reoveepuhasti valmimise hilinemist on põhjendatud nii raske talve kui ka lisaehitustöödega, ent peaprobleemiks on peatöövõtja majandusraskused - Soome firma Preseco Oy võlad alltöövõtjatele ulatuvad sadadesse tuhandetesse eurodesse, vahendab Saarte Hääl.

Reoveepuhasti tellija, AS Kuressaare Veevärgi juhatuse liige Ain Saaremäel märkis, et teadaolevalt on Kuressaare puhasti peatöövõtjal tekkinud 2010. aastal majandusraskused, mis avaldusidki ehitustööde aja pikenemises detsembrist 2010 kuni aprillini 2011.

Preseco Oy juht Veikko Kantero ütles, et peamine põhjus oli siiski külm talv. Kantero ei eitanud ka majandusraskusi, kuid neid ta väga oluliseks teguriks siiski ei pidanud ja kinnitas, et olukord on kontrolli all.

Samas on Saarte Häälel andmeid, et Soome firma siinsetele alltöövõtjatele ja partneritele kõvasti võlgu. Probleemid olevat firmal tekkinud seoses ühe suurprojekti ebaõnnestumisega Euroopas.

Siinse projekti peamine probleem pidi olema just ehituse see osa, millest sõltub biogaasi tootmise käivitamine. Saaremäel ütles, et hetkel oodatakse Preseco esindajat kohapeale automaatikat seadistama, siis kontrollitakse kõik vajalikud sõlmed veel kord üle ja alles siis käivitatakse tootmisprotsess.

Reoveepuhasti ehitusprojekti kogumaksumus ilma käibemaksuta oli ligi 72 miljonit krooni. Uus reoveepuhasti peaks pidulikult käivitatama 29. juunil.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

september 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed