Eesti Energia rajab 33 miljoni euroga Pakrisse tuulepargi

Eesti Energia ja GE Energy sõlmisid eile lepingu Paldiski tuulepargi rajamiseks kogumaksumusega ligi 33 miljonit eurot.

Üheksa tuulikuga tuulepark valmib 2012. aastal ning tulevikus katab see ligi 20 000 keskmise tarbimisega Eesti pere elektrivajaduse. Pakri poolsaare põhjatippu Tuulepargi kinnistule rajatava tuulepargi koguvõimsus saab olema 22,5 MW ning aastane elektritoodang ca 67 GWh.

Paldiski tuulepargi alajaama rajab Skanska EMV. Selle aasta suve jooksul valitakse välja ka tuulepargi teede ehitamise ja kaablite vedamise hankevõitja. GE Energy ülesandeks on rajada vundamendid ja püstitada tuulikud. Rahvusvaheline tuulikutootja alustab ehitustöödega tänavu sügisel ning 2,5 MW nimivõimsusega tuulikud hakkavad taastuvelektrit tootma 2012. aasta suvel. Paldiski tuulepargi rajamise kogumaksumus on ca 33 miljonit eurot.

„Paldiski tuulepargi valmimisel astume järjekordse sammu Eesti elektritootmise keskkonnasäästlikumaks muutmisele. Tänu puhtale ja loodussõbralikule tuuleenergiale hoiame aastas ligi 70 000 tonni süsihappegaasi õhkupaiskamise,” sõnas Eesti Energia juhatuse esimees Sandor Liive. Ta lisas, et energiatootmise keskkonnasõbralikumaks muutmine on Eesti Energia tootmisstrateegia üks peamistest eesmärkidest ja tuulepargi valmimine aitab Eestil täita ka Euroopa Liidu kliimapoliitika järjest karmistuvaid nõudeid.

Eesti Energia Taastuvenergia juhi Ando Leppimani sõnul on Pakri poolsaare kõrge paeplatoo tuulepargi rajamiseks väga hea asukoht. „Pakri poolsaar on merele avatud ja seal on väga head tuuleolud. Eesti Energia saab Paldiski tuulepargi näol oma tootmisportfelli tõhusa elektrijaama ja keskkonnasäästlikult toodetud elektri,“ ütles Leppiman.

Pakri poolsaarel paepinnasel asuv Tuulepargi kinnistu on merepinnast ca 21-24 meetri kõrgusel. GE Energy poolt püstitavate GE 2,5xl tuulikute kõrgus maast tiiva ülemise tipuni on 135 meetrit.

 

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

november 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed