Kunstiakadeemia sai ehituseks rohelise tule

Tallinna linnavolikogu kehtestas eilsel istungil detailplaneeringu, mis võimaldab rajada Eesti Kunstiakadeemiale uue õppehoone.

Kinnistu ja lähiala detailplaneeringuga aadressil Tartu mnt 1 seatakse võimalus ehitada kuni 16 maapealse ja kahe maa-aluse korrusega õppehoone. Seal paiknes ka varem Eesti Kunstiakadeemia, mille amortiseerunud hoone on nüüdseks lammutatud.

Kunstiakadeemia peab enne planeeringu realiseerimist sõlmima kompensatsioonikokkulepped naabermaja korteriomanikega, kes on vaidlustanud nii kõrge hoone rajamise.

Detailplaneering on kooskõlas Tallinna üldplaneeringuga ning teemaplaneeringuga „Kõrghoonete paiknemine Tallinnas“. Uus õppehoone võimaldab nüüdisnõuetele vastava ruumiprogrammiga akadeemial koondada õppetegevuse ühte hoonesse ning muuta seeläbi tingimused üliõpilaste ja õppejõudude jaoks paremaks.

Hoone on paigutatud A. Laikmaa ja Gonsiori tänava nurgale nii, et selle juurde on võimalik rajada avalik linnaväljak, mida saaks kasutada ka loovaks tegevuseks või näituste korraldamiseks.

Projekteerimiseks korraldati avalik rahvusvaheline arhitektuurivõistlus, kus esimese preemia sai projekt ART PLAZA, autoriteks arhitektuuribürood SEA ja EFFEKT Taanist. Detailplaneeringu koostas K-Projekt AS.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

jaanuar/​veebruar 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Artekom otsib B2B MÜÜGISPETSIALISTI

M-Partner HR OÜ

05. märts 2018

Ruukki otsib TOOTEINSENERI

Ruukki Products AS

09. märts 2018

Bonava otsib ARENDUSE PROJEKTIJUHTI

Bonava Eesti OÜ

28. veebruar 2018

Ehituse erilehed