Uus Maa: viiendik korteritest ostetakse uusarendustesse 

Tallinna korteriturul annavad tooni uusarendused ning heas asukohas ja soodsama hinnaklassi projektidestoimub ka aktiivne müük, selgub Uus Maa kuuülevaatest.

Keskmiselt 14-20 protsenti korterite müükidest moodustavad uusarendusprojektide pinnad. Magalapiirkondades paiknevad uued majad peavad
konkureerima oluliselt soodsamate vanemate majade remonditud korteritega, mis on populaarsed noorte perede ja Tallinnasse saabunud uute elanike seas, märgib Uus Maa analüütik Risto Vähi.

Tallinnas tehti mais 723 kinnisvara ostu-müügitehingut, mis on 100 võrra enam kui aprillis. Maikuu tehingute arv on kuude lõikes ka selle aasta suurim. Kinnisvara müüdi mais kokku 49,2 miljoni euro eest. Tehinguaktiivsuselt on Tallinna kinnisvaraturg eelmise aastaga võrreldes kerges lainetuses, ehk otseselt ei saa rääkida ei tõusust ega ka langusest.

Kortereid müüdi Tallinnas maikuus 444, mis on kolme protsendi jagu aprillist enam. Keskmiseks ruutmeetri mediaanhinnaks kujunes 914 eurot, mis võrreldes aprilliga näitas 3,1 protsendilist tõusu. Mulluse maiga võrreldes on keskmine ruutmeetrihind tõusnud 8 protsenti.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Seotud lood

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ermeesia otsib ENERGIATÕHUSUSE SPETSIALISTI

M-Partner HR OÜ

22. september 2017

Merko otsib SEKUNDAAROSA PROJEKTEERIJAT

Merko Ehitus Eesti AS

29. september 2017

Ehituse erilehed