TJA avas ohutusportaali

Tehnilise Järelevalve Amet (TJA) avas uue ohutusportaali kust leiab ajakohast ja praktilist ohutusteavet ehituse, elektriseadmete ja –tööde, raudtee, ohtlikute kemikaalide, kaevandamise, lõhkematerjalide ja pürotehnika, liftide ja köisteede jpm kohta.

Uus ohutusportaal (www.ohutus.ee), edastab ohutusvaldkondadega seotud uudiseid ja teateid, annab valdkonnapõhist informatsiooni regulatsiooni, nõuetekohaseks tegevuseks vajalike protseduuride, dokumentide, spetsialistide pädevusnõuete, ettevõtjate kohustuste, kasutusohutuse jms kohta.

Lisaks leiab portaalist põhjaliku ülevaate toodete CE-märgistamisest ning toote turvalisest teekonnast tarbijani. Samuti on portaali kaudu võimalik teada anda ohtlikest ning nõuetele mittevastavatest toodetest, et takistada selliste toodete turule jõudmist.

Portaali eesmärk on kujuneda kõikehõlmavaks ohutusalase info keskkonnaks erinevates valdkondades tegutsevatele ettevõtetele ja inimestele.

„Teadlikkuse tõstmine ohutuks tegutsemiseks vajalikest protseduuridest ja nõuetest aitab kindlasti tõsta ohutuse taset erinevates valdkondades ning tagada usaldusväärsuse ja ressursisäästlikkuse. Ohutusalase teadlikkuse parendamine ongi uue ohutusportaali peamine eesmärk,“ selgitas Tehnilise Järelevalve Ameti  peadirektor Raigo Uukkivi portaali vajalikkust.

 

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed