Parklaehitus nõuab korralikku eeltööd

Parkla rajamine või laiendamistööd kaua aega ei võta, küll aga tasub tõsiselt suhtuda ettevalmistavasse etappi, valida hoolikalt ehitajat ning arvestada umbes kuuajase projekteerimise ja lubade taotlemise ajaga.

„Parklaehitaja töö algab siis, kui tellijal tekib soov ja mingi visuaalne nägemus – siis tuleb objektil kokku saada. Alles siis saab hinnata ja otsustada, milline lahendus võiks olla soodsam – kas kõnniteekivi, asfalt või mõni muu lahendus,“ rääkis Marble OÜ omanik Tarmo Otstavel. Projekteerimise ja kooskõlastuste saamiseks tuleks tema sõnul arvestada umbes kuuga.

Otstavel märkis, et reeglina ei kirjuta vald ette, kas parkla peab tulema killustikust, asfaldist või kividest. „See on tellija ja projekteerija vaheline asi, kui laialt ja millises mahus on lubatud parklat rajada,“ sõnas ta. „Kõige soodsamaks valikuks on linnakeskkonnas asfalt, ent seda muidugi mingitest ruutmeetritest alates. Kui tegemist on 200 ruutmeetriga, läheb asfaldipanek liig kalliks, alates 1000 ruutmeetrist on see aga soodne,“ selgitas Otstavel.

Hindu tasub uurida mitme firma käest ning vältida aferiste, keda ehitusturul ikka veel jätkub.

Loe parklehitusest pikemalt ja sellest, kuidas kujuneb ehitushind tänase Äripäeva ehituse rubriigist. Päevapileti selleks saad soetada SIIN .

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

september 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed