Ebaseaduslik puhkeküla taotleb ehituslube tagantjärele

Pöide vallas Unguma külas aastaid tegutsenud puhkeküla arendaja KWG Grupp OÜ esitas vallale ehituslubade taotlused alles tänavu mais ning mõned hooned on endiselt ebaseaduslikud.

Nüüdseks on Pöide vallavalitsus ehitusregistri andmeil väljastanud vajalikud load Kardoni puhkeküla majutus-toitlustushoonele, saunale, suveköögile ja kolmele kämpingumajale, ent Pöide vallavanem Jüri Linde selgitas, et kuna päris kõigile puhkeküla hoonetele ehitusluba veel taotletud pole, on mõned hooned endiselt ebaseaduslikud, vahendab Saarte Hääl.

"Meeldetuletusi oleme aga arendajale järjepidevalt teinud, et ehitusload tuleb esitada,” kinnitas Linde ja märkis, et tõenäoliselt takerdus KWG Grupi asjaajamine ehitiste seadustamisel majandussurutise tõttu. Kuna aga paljud dokumendid – veel mõned ehitusload, kasutusload jne – on veel korda ajamata, ei tohi Kardoni puhkeküla hetkeseisuga endiselt kedagi majutada.

Jüri Linde sõnutsi sai Kardoni maaüksuse detailplaneering läinud aastal kehtestatud ning sellele ongi nüüd järgnenud ehituslubade tagantjärele taotlemine.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

september 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed