Tallinn paneb Kosmose kino müüki

Tallinna linnavalitsus teeb volikogule ettepaneku maha müüa Kosmose kino. Muinsuskaitsealuse hoone alghind on 455 700 eurot.

Linnavõim tahab Tallinna südalinnas Pärnu maantee 45 asuva 2266ruutmeetrise kinohoone koos 5923ruutmeetrise maatükiga maha müüa sellepärast, et see polevat vajalik avalikuks otstarbeks ega linna valitsemiseks.

Pärnu maantee ja Liivalaia tänava nurgal seisev kino on ehitatud 1964. aastal. 1997 tunnistati see ministri määrusega kultuurimälestiseks. Hoone muinsuskaitse eritingimused kooskõlastas Tallinna Kultuuriväärtuste Amet 2010. aasta novembris.

Linnavõim on kino tähtajatu lepinguga üürinud firmale Forum Cinemas AS, mis maksab linnale 1984 eurot kuus ehk 23 819 eurot aastas.

Linnavaraameti teatel tohib kinohoonet ümber ehitada ainult kooskõlas muinsuskaitse eritingimustega. Linna Spordi- ja Noorsooamet näeks kinnistut tulevikus vabaajakeskusena, kuid linnal pole kino ümberehitamiseks raha, nendib müügieelnõu seletuskiri.

Linnavalitsuse andmeil on kino krundil ligi 65 parkimiskohta, hoone esimesel korrusel kaks kinosaali, fuajeed, kontor, projektoriruumid ja ladu, keldris aga tualettruumid, ladu ja töökoda. Kino kinnistu alghinna määramiseks andis eksperthinnangu 1PARTNER Kinnisvara Tallinn OÜ, pakkudes hoone suletud netopinna ruutmeetrihinnaks käibemaksuta 201 eurot.

Osale arutelus

  • Elmar Ots

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

september 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed