Enne majaostu tuleb mängureeglid selgeks teha

Väikeehitised, olgu nad siis välja reklaamitud mobiilmajade, teisaldatavate hoonete, kerghoonete või ratastel majadena, tuleb püstitada seadusandlusele vastavalt.

Enne ostu tuleks tutvuda tingimuste ja võimalike piirangutega kohalikus omavalitsuses ning arvestada, mida esmapilgul soodne majakomplekt sisaldab ja millise vundamendi rajamist hoone püstitamine eeldab.

Viimsi valla ehitusameti juhataja Juhan Kuller tunnistas, et väikeehitiste ebaseaduslik püstitamine on teemaks ka nende vallas. „Lahendusi on olnud erinevaid: seadustatud on hoonete püstitamist tagantjärgi, aga tehtud ka ettekirjutusi, lammutatud või teise kohta paigaldatud,“ märkis ta.

Kuller soovitab enne väikemaja ostu teha omanikul endale selgeks kohalikud nõuded. „Ehitiseks peetakse ikkagi objekti, mis on ette nähtud ühes kohas asuma, ka siis, kui majal on rattad all. Igal juhul tuleb kohaliku omavalitsusega ühendust võtta ja vastavad taotlused esitada,“ rõhutas ta ning lisas, et arvestada tuleb ka detailplaneeringuid ja projekteerimistingimusi, mistõttu väikeehitisi igale poole paigaldada ei saagi. 

Loe väikeehitiste püstitamisest pikemalt tänase Äripäeva ehituse rubriigist. Päevapileti selleks saad soetada SIIN .

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Seotud lood

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Merko otsib SEKUNDAAROSA PROJEKTEERIJAT

Merko Ehitus Eesti AS

29. september 2017

Ermeesia otsib ENERGIATÕHUSUSE SPETSIALISTI

M-Partner HR OÜ

22. september 2017

Ehituse erilehed