Tallinna Ehituskool plaanib laienemist

Tallinna linnavalitsus kavatseb tänasel istungil võtta vastu detailplaneeringu, mis loob võimalused Tallinna Ehituskooli laiendamiseks.

Pärnu mnt 162 kinnistu, Pärnu mnt 164 maaüksuse ja lähiala detailplaneering loob võimaluse ehituskooli kinnistule kuni viie maapealse ja ühe maa-aluse korrusega õppehoone rajamiseks ja olemasolevale koolihoonele 4. korruse peale ehitamiseks.

Kesklinnas Pärnu maantee,  A. H. Tammsaare tee ning raudtee vahel paiknevale 1,97 ha suurusele maa-alale koostas detailplaneeringu K-Projekt AS. Planeeringu koostamise algatamist taotles Tallinna Ehituskool.

Pärnu mnt 162 kinnistul paiknevad Tallinna Ehituskooli õppehooned - kolme maapealse ja ühe maa-aluse korrusega peahoone, kahe maapealse korrusega õppepolügoni hoone ning kolm ühekorruselist õppehalli. Pärnu mnt 162 kinnistu kuulub Eesti Vabariigile, riigivara valitsejaks on haridus- ja teadusministeerium.

Planeeritud ala asub Tallinna ühe tähtsaima magistraaltänava - Pärnu maantee ääres ja piirkonna ühe olulisema liiklussõlme vahetus läheduses. Planeeritud maa-ala kontaktvööndis paiknevad valdavalt äri-, teenindus- ja tootmishooned. Tegemist on kiiresti areneva piirkonnaga.

Tallinna üldplaneeringus on planeeritud maa-ala maakasutuse juhtotstarbeks määratud ühiskondlike ja puhkeehitiste ala, mis on mõeldud põhiliselt haridus-, teadus-, tervishoiu-, kultuuri- või spordi- jm asutustele; samuti samalaadsete teenustega või vaba aja veetmisega seonduvatele ettevõtetele. Detailplaneering on Tallinna üldplaneeringuga kooskõlas.

Teemaplaneeringu „Kõrghoonete paiknemine Tallinnas” kohaselt asub planeeritud maa-ala Järvevana kõrghoonete piirkonnas, kus hoonete piirkõrguseks merepinnast on seatud kuni 98 meetrit.

Peale vastuvõtmist korraldavad Kesklinna valitsus ja Kristiine linnaosa valitsus detailplaneeringu avaliku väljapaneku.

 

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

september 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed