Ober-Haus: korterite hinnaindeks näitab kasvu

Ober-Haus Kinnisvara korterite hinnaindeks näitab, et aprillis tõusis keskmine pinnaühiku hind võrreldes eelmise kuuga 8,2%. Järsu tõusu põhjuseks üksikud Tallinna kesklinnas turu keskmisest oluliselt kõrgema hinnaga toimunud tehingud.

"Kuna turg on suhteliselt õhuke, siis võivad juba ainult paar tehingut statistikat oluliselt mõjutada ja kindlasti ei saa nii suurt keskmise pinnaühiku hinnamuutust kogu kinnisvaraturule laiendada," kommenteeris Ober-Hausi analüütik Rain Rätt.

Tallinnas tõusis võrreldes eelmise kuuga keskmine ruutmeetri hind Räti sõnul koguni 11,1% (keskmine hind 1040,6 €/m²), ent tegemist on matemaatilise keskmisega. Mujal Tallinna suuremates linnaosades jäi keskmise pinnaühiku hinna kasv vahemikku 4-6%.

12 piirkonna summeeritud korteriomandite tehingute arv langes aprillis märtsiga võrreldes 6%, toimus 602 tehingut. 2010. aasta aprilliga võrreldes on kaalutud keskmise pinnaühiku hind tõusnud indeksi järgi 15,7%, kuid on turu absoluutsest tipust 2007. aasta kevadel 38,2% madalam.

Hinnaindeks baseerub maa-ameti avalikul statistikal ja katab eraldi kõiki Tallinna linnaosasid, lisaks Tartut, Pärnut, Jõhvit ja Narvat (kokku 5 linna) ning võtab arvesse, et eri piirkondades tehakse erinev arv tehinguid.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

september 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed