Lottemaa ehitusega loodetakse alustada sügisel

Pärnumaale Tahkuranna valda kavandatava Lottemaa ehitust ei saa alustada enne, kui lahendatakse juurdepääsu ja parklani viiva tee küsimus. Samuti tuleb projektiga alustamiseks lisamaad taotleda.

Lottemaa teemapark sai tänavu veebruaris Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuselt e-projekti alusel üle 3 miljoni euro Euroopa Regionaalarengu Fondi raha, ent põhiprojektis tuleb lahendada ka Lottemaale juurepääsu küsimus ehk mahasõit tiheda liiklusega Via Balticalt, samuti tee parklani, vahendasid ERRi raadiouudsed.

Pärnu maavanema Andres Metsoja sõnul jõuti projekteerimise käigus tõdemuseni, et ei piisa ainult olemasolevast, vaid tuleb natuke maad juurde taotleda. "Tegemist on riigi maal asuva objektiga, aga sealt läheb tee edasi kuni parklani, mis on täna munitsipaalomandis ja vajab kindlasti laiendamist ja kurvi raadiused muutmist," rääkis Metsoja, kes avaldas lootust, et kohalik omavalitsus saab maaomanikega kokkuleppele.

Metsoja sõnul soovivad Lottemaa arendajad tänavu septembris ehitustegevusega alustada, ent see eeldab juurdepääsu teema osalist lahendamist. "Ka täna olime ühte meelt, et küllap vast ehitustegevusega saab alustada, aga ristmiku ja tee-ehituse teema lahendamisel me ilmselt jõuame tulemusteni reaalselt ikkagi järgmise aasta kevadel," rääkis maavanem.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

detsember 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed