Kui palju jõuab riik ehitada?

Eesti ehitusturg, siinsed ehitusfirmad ja materjalitootjad näevad saastekvootide müügist saadud summade kasutamisega seoses ette töömahu suurenemist, ent olukorra muudab keeruliseks asjaolu, et raha kulutamiseks on aega vaid järgmise aasta lõpuni.

Riigi Kinnisvara ASi projektidirektori Andrus Kõre sõnutsi püsitakse praegu töödega graafikus: suuri vaidlusi või muid takistusi, mille puhul oleks juba ette näha, et mõni objekt ei valmi, pole esinenud.

Kõre kinnitusel jälgitakse ehitusturu olukorda koostöös Eesti Ehitusettevõtjate Liiduga: “Teeme koostööd. Maht on suur. Praegu on objekte nimekirjas 480. Tööd peavad olema lõpetatud 2012. aasta lõpuks. Seega on aeg meie kalleim ressurss.”

Riskidena, mis projekti takistama hakkavad, võib muu hulgas esile tuua nii sobiliku tööjõu puuduse, võimalikud vaidlustamised kui ka ehitushindade muutuse. Eesti Ehitusettevõtjate Liidu tegevjuhi Indrek Petersoni sõnul on siiski reaalne, et töödega õigeks ajaks valmis jõutakse.

Kuidas on tööde kulg planeeritud ja kellele tööd jätkub, loe täna ilmunud Äripäeva Ehituse erilehest. Päevapileti selleks saada soetada SIIN .

Osale arutelus

  • Liivi Tamm

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

september 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed