Gustaf: ehitusmahud kasvavad sel aastal loodetavasti 10-15%

Pärnus asuva ehitusettevõtte AS Gustaf finantsdirektori Ago Randorgi sõnul kasvavad ehitusmahud sel aastal võrreldes eelmisega umbes 10% ringis ning ehitushinnad loodetavasti mitte enam kui 10%.

„Ma arvan, et aasta lõpust peaks hakkama mõjutama oodatav CO2 limiitide müük ja sellest tulenevad investeeringud majade soojustamistesse. 10-15% prognoosiks ma küll ehitusmahtude kasvuks võrreldes eelmise aastaga,“ vastas Randorg Äripäeva tänasele küsimusele, kui palju kasvavad ehitusmahud sel aastal.

Ehitushindade tõusu kohta ütles finantsdirektor, et need juba on võrreldes möödunud aastaga kasvanud. „Kas just samas tempos jätkub – võib-olla tempo veidi aeglustub aga kasvavad küll natuke. Vast üle 10% ei lähe,“ ütles ta. 

Gustaf majanduslanguse ajal töötajate palkasid ei kärpinud ja seetõttu ei ole ka finantsdirektori sõnul täna surve palkade tõstmiseks väga suur. „Kaks rakset aastat on seljataga. Meie otse numbrite vähendamisele ei läinud ja seetõttu arvan, et suurem surve on nendel, kes palka vähendasid,“ rääkis Randorg ja lisas, et soov suuremat palka saada on töötajatel siiski täitsa olemas. „Me ei ole siiani veel kasumisse jõudnud, kõik saavad ju aru, et veel pole palgatõusu kuskilt võtta.“

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

november 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed