Onninen: ehitusturg elavneb tänu eurotoetustele

Onninen AS Baltikumi divisjoni direktori Peeter Matti sõnul on ehitusturg elavnenud ja seda eelkõige tänu eurotoetustele, mitte kohalikele investeeringutele.

„Eelmise aasta tulemused olid 2009. aasta omadest paremad. Käive kasvas, majanduslangus hakkas läbi saama,“ rääkis Matt.

Elektri-, kütte-, vee-, ventilatsiooni-, jahutuse- ja tööstustarvikute hulgimüügiga tegeleva Onnineni klientideks on põhiosas ehitusfirmad, infrastruktuuri- ja tööstusettevõtted ning edasimüüjad.

„Näha on, et ehitus hakkab elavnema. Me müüme ainult business to business viisil. Meie äri mõjutavad suures osas eurotoetused ja Euroopa struktuurifondide rahad ning kuna neid on olnud, on ka tulemused paremaks läinud,“ selgitas Matt. "Meie vaatenurgast kasvab ehitusturg kiiremini kui üldine majandus - seda tänu eurotoetustele, mitte kohalikele investeeringutele," lisas ta.

Onninen tegutseb ka teistes Balti riikides. "Käesoleva aasta esimeses kvartalis oli näha selget paranemist Leedus. Kõige nõrgem on turuseis Lätis, ent ka seal on olukord paranemas," märkis Matt.

2010. aastal oli AS Onnineni käive 301,7 miljonit krooni, mis on 17,1 % vähem kui 2009. aastal. Onninen AS müügitulu 2009. aastal oli ligi 364 miljonit krooni. Kahjumisse jäi ettevõtte mullu pea 48 miljoni krooniga, aasta varem oli kahjuminumber 60 miljonit krooni.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Merko otsib SEKUNDAAROSA PROJEKTEERIJAT

Merko Ehitus Eesti AS

29. september 2017

Ermeesia otsib ENERGIATÕHUSUSE SPETSIALISTI

M-Partner HR OÜ

22. september 2017

Ehituse erilehed