Facio süüasja eelistung jätkub juunis

Harju maakohus määras täna toimunud ehitusfirma Facio kriminaalasja eelistungil uue eelistungi juuni keskpaika.

Märtsi alguses esitas prokurör Faciole maksukuritegudes uue süüdistuse, kuna Facio Ehituse AS jagunes vahepeal kaheks uueks äriühinguks ehk AS-iks Räga ja uueks Facio Ehituse AS-iks. Viimasele läksid küll üle kõik varad, seadmed, masinad ja ka töötajad, kuid  kriminaalmenetlusse tahtis ehitusfirma jätta varatu Räga, vahendab ERR Uudisteportaal.

"Prokuratuur sellise olukorraga ei nõustunud ja esitas uue süüdistuse Facio Ehituse AS-ile kui endise Facio Ehituse AS-i õigusjärglasele," ütles Lõuna ringkonnaprokuratuuri pressiesindaja Kristina Kostina.

Kuna uus Facio soovis toimikuga tuvumiseks aega, määras kohus uue istungi 17. juunile.

2009. aasta septembris mõistis maakohus Facio Ehituse süüdi maksuametile valeandmete esitamises ning karistas firmat kolme miljoni krooni suuruse trahviga ning mõistis riigile välja 13,3 miljonit krooni. Firma ei nõustunud käskmenetlusega ning soovis süüasja arutamist üldkorras.

Väidetavalt kirjutasid ettevõtte raamatupidajad projektijuhtidelt saadud info põhjal käibe-, tulu- ja sotsiaalmaksu deklaratsioonidesse fiktiivsed ostutehingud, mille tõttu jäi riigil saamata viis miljonit krooni.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

UPONOR otsib PROJEKTI MÜÜGIJUHTI

M-Partner HR OÜ

02. juuli 2018

Ehituse erilehed