Muhulased tahavad Suure Väina ehituseks broneeritud maid tagasi

Eile arutas Muhu vallavolikogu Võiküla maaomaniku avaldust, kus ta teeb ettepaneku võtta valla üldplaneeringus maha püsiühenduse trasside alla jäävatele aladele seatud broneeringud, et maaomanikud saaksid neile kuuluvat omandit vabalt kasutada.

Ettepaneku esitanud Fred Anslan tahab oma maadele ehitada elumaju, kuid püsiühenduse trassi alale jäävatel kinnistutel on praegu maanteeameti broneeringu tõttu külmutatud nii maa sihtotstarbe muutmine kui ka detailplaneeringute kehtestamine, vahendab Saarte Hääl.

Volikogu esimehe Jaana Palu sõnul ei hakka volikogu üldplaneeringut iga üksiku avalduse kaupa muutma, ehkki 2008. aasta oktoobris kehtestatud üldplaneering on tänaseks juba ajale jalgu jäänud. Seetõttu tuleb üldplaneeringu muutmine päevakorda varem või hiljem, kuid mitte enne, kui vabariigi valitsus on vastu võtnud otsuse Suure väina liiklusühendusviisi kohta. Palu sõnul on Muhu vallas sillatrasside broneeringute all kinni päris suured maa-alad ja vald ei ole selle üle põrmugi õnnelik, sest elu seisab.

Üldplaneeringu muutmise vastu on praegu ka maanteeamet, sest planeeringu muutmise tulemusel võivad ehitatavad majad kerkida tulevase püsiühenduse trassi kaitsevööndisse, mis võib maanteeametile kaasa tuua nõudeid näiteks inimesele ohtlike keskkonnamõjude või vajadusel ka elamute lammutamise hüvitamiseks.

 

 

 

 

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

oktoober 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed